Blog > Komentarze do wpisu

JEŻYCE STORY. POSŁUCHAJ MIASTA

Poznańskie Jeżyce są moją ukochaną dzielnicą - są częścią mnie albo to ja jestem już częścią Jeżyc. Dlatego z ogromną przyjemnością przeczytałam o projekcie Teatru Nowego w Poznaniu –JEŻYCE STORY. POSŁUCHAJ MIASTA. To cykl 4 mikrospektakli zapowiadanych jako pierwszy dokumentalny serial teatralny. I to o moich Jeżycach! To one są tematem i zbiorowym bohaterem cyklu. Nie bez przyczyny – w tej najpiękniejszej dzielnicy Poznania na samym początku Dąbrowskiego, najdłuższej ulicy w mieście, znajduje się siedziba Teatru Nowego.

Bardzo się cieszę, że do premiery dwóch pierwszych odcinków cyklu zatytułowanych LOKATORZY oraz BUNTOWNICY zostało niewiele czasu – odbędzie się ona już 8 lutego na Trzeciej Scenie Teatru. Aktorzy przeniosą na scenę prawdziwe opowieści byłych i obecnych mieszkańców Jeżyc. Całe przedsięwzięcie JEŻYCE STORY. POSŁUCHAJ MIASTA to zapis trzymiesięcznego poznawania dzielnicy. Jestem przekonana, że będą to naprawdę niezwykłe historie. Jeżyce są magiczne, a ich mieszkańcy na pewno mają wiele ciekawego do powiedzenia.

Teatr Nowy uchyli rąbka tajemnicy i już w najbliższą niedzielę 20 stycznia o godzinie 20.00 zaprasza na Trzecią Scenę Teatru, aby pokazać ciekawskim metody swojej pracy oraz źródła inspiracji do cyklu JEŻYCE STORY. POSŁUCHAJ MIASTA. Będzie można zobaczyć, jak przebiega cały proces powstawania spektaklu i przygotowania do niego, a nie tylko efekt końcowy. To zdecydowanie uatrakcyjnia całe przedsięwzięcie i jeszcze bardziej rozbudza na pewno nie tylko moją ciekawość. Teatr Nowy stwarza wspaniałą możliwość obejrzenia fragmentów powstającego spektaklu opierającego się na wywiadach z autentycznymi bohaterami – mieszkańcami Jeżyc. Po pokazie zainteresowani będą mogli uczestniczyć w rozmowie z aktorami i twórcami przedstawienia.

Natomiast 26 kwietnia zaplanowano premierę dwóch kolejnych części - MIASTO MĘŻCZYZN i MIASTO KOBIET. Już nie mogę się doczekać!

Moi Drodzy– posłuchajmy miasta! Naprawdę warto!

Więcej informacji znajdziecie na stronie Teatru Nowego  i na stronie pokazu JEŻYCE STORY. MAKING OF na facebooku.

Do zobaczenia :)

Plakat - źródło: strona Teatru Nowego

czwartek, 17 stycznia 2013, szlakteatralny

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Zateatralniona Jeżycomanka
Ja o sobie? Miłośniczka teatru, dobrego smaku, oryginalnej przestrzeni zakochana w poznańskich Jeżycach. Ułożyłam sobie w głowie mój szlak teatralny. Lubię nim wędrować.
Nie wszystkie multimedia, które umieszczam na blogu, są moją własnością. Dlatego umieszczam pod nimi linki do stron, z których pochodzą