Blog > Komentarze do wpisu

Off: Premiery/Prezentacje - przed nami jeszcze 2 spektakle!

Za nami już trzy spektakle nagrodzone w konkursie Off: Premiery/Prezentacje : „Osad”, Teatr Krzyk, Maszewo, „Stypa” Rafała Urbackiego i Witolda Mrozka, a także „Bóg zapłać” Kuby Kaprala i Dominika Złotkowskiego. Pokazy premierowe trwają od końca listopada, ale jest jeszcze szansa zobaczyć dwa z nich.

Wśród 26 zgłoszonych projektów jury wybrało 4, jednak postanowiło również wyróżnić krakowski The penguin’s theatre i pomóc mu w zrealizowaniu i przedstawieniu w Poznaniu spektaklu „Sala samobójców”. W konkursie wzięło udział wielu młodych artystów, debiutujące grupy teatralne tworzące niesamowite, ale chyba przede wszystkim przejmujące spektakle. Wszystko dlatego, że ideą przewodnią samego konkursu adresowanego do niezależnych artystów i zespołów teatralnych, był temat niesamowicie prowokujący: "Oburzeni - co i dlaczego mnie dziś w świecie dotyka, bulwersuje, upokarza?".

No właśnie, co?

Bardzo ciekawi mnie spektakl „WTF” poznańskiej grupy AnonyMMous.org, który możemy zobaczyć dziś i jutro. Projekt „WTF” nawiązuje do wydarzeń z początku 2012 roku związanych z ACTA i porusza kwestie drażliwe społecznie.  ACTA – Zmarnowana rewolucja? Niewykorzystana szansa? Jednorazowy zryw? Zastanawiam się, jak AnonyMMous.org odniesie się do tego tematu w spektaklu. Zapowiada się naprawdę niezwykłe przedstawienie.

Tu znajdziecie krótki filmik grupy AnonyMMous.org.

Interesująco zapowiada się również występ The penguin’s theatre i ich projekt „Sala Sampobójców”, który będzie można zobaczyć 17 grudnia. Ale tu nic nie jest pewne: „Największym osiągnięciem nowoczesności lub tego, co pragniemy nazywać systemem, jest to, że potrafiła przeniknąć każde ludzkie wnętrze obrazem zewnętrznym i nadać temu przeniknięciu status pysznej pewności”.

Liczyć można pewnie na wiele więcej - w końcu to laureaci. I dlatego „więcej” warto pójść na przedstawienia. Żeby zobaczyć to, czego zwykłymi słowami opisać się nie da. Przeżyć emocje, zainspirować się i zmierzyć z intelektualnymi wyzwaniami.

Jeśli byliście już na poprzednich prezentacjach lub wybieracie się na te najbliższe i chcecie podzielić się refleksjami - śmiało piszcie do mnie na szlakteatralny@gazeta.pl.

 Źródło: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151211774048929&set=oa.567533499927188&type=1&theater

Źródło: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151211774048929&set=oa.567533499927188&type=1&theater 

środa, 12 grudnia 2012, szlakteatralny

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Zateatralniona Jeżycomanka
Ja o sobie? Miłośniczka teatru, dobrego smaku, oryginalnej przestrzeni zakochana w poznańskich Jeżycach. Ułożyłam sobie w głowie mój szlak teatralny. Lubię nim wędrować.
Nie wszystkie multimedia, które umieszczam na blogu, są moją własnością. Dlatego umieszczam pod nimi linki do stron, z których pochodzą