Blog > Komentarze do wpisu

Mój teatr – nowa scena na Jeżycach

Gorczyczewskiego 2/1A  -  to adres, którzy miłośnicy teatru powinni od teraz znać i odwiedzać.  Jakiś czas temu pisałam o szalonym projekcie poznańskiego dziennikarza, felietonisty, aktora – człowieka orkiestry Marka Zgaińskiego dotyczącym stworzenia własnego teatru. Wtedy wszystko było jeszcze w powijakach, budowanie, malowanie, zdzieranie tynków. Dzisiaj Poznań ma nowy teatr, który co prawda leży trochę na uboczu szlaku teatralnego, ale w żaden sposób to jemu nie ujmuje ;) Nie miałam jeszcze okazji wybrać się do Mojego Teatru, ale mam to w najbliższych planach – na mojej liście jest zakup biletów na „Arkę, czyli dwoje na kanapie”, debiut prywatnej sceny Zgaińskiego. Autorem sztuki jest sam właściciel teatru, jest również reżyserem, autorem muzyki i scenografem.

W rolach głównych zobaczymy Katarzynę Terlecką i Wiesława Krupę, aktorów znanych publiczności z wielu scen polskich jak i z Teatru Polskiego i Teatru Muzycznego w Poznaniu.

W repertuarze teatru mają się znaleźć przede wszystkim współczesne scenariusze, z pozoru lekkie w odbiorze, jednak skłaniające widza do przemyśleń. Zgaiński zapowiedział, że na jego scenie regularnie pojawiać się będą zarówno profesjonalni aktorzy i reżyserzy, jak i dopiero debiutujący w realizacji swoich pasji młodzi artyści.

Sam teatr jest kameralny, na widowni zasiąść może 90 osób. Trzymam kciuki za powodzenie projektu i mam nadzieję, że do kasy będą ustawiać się kolejki i że przedstawienia będą tłumnie odwiedzane przez Poznaniaków.

http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/1092055,moj-teatr-w-poznaniu-otwarty-zdjecia,galeria,id,t,tm.htmlponiedziałek, 17 października 2011, szlakteatralny

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
studentka22e
2011/10/17 18:33:13
Dawno nie odwiedzałam Poznańskiego Szlaku Teatralnego, a tyle się tutaj wydarzyło! Koniecznie muszę nadrobić. Mój teatr z pewnością znajdzie się na liście moich ulubionych, bo lubię takie kameralne sceny :-).
Zateatralniona Jeżycomanka
Ja o sobie? Miłośniczka teatru, dobrego smaku, oryginalnej przestrzeni zakochana w poznańskich Jeżycach. Ułożyłam sobie w głowie mój szlak teatralny. Lubię nim wędrować.
Nie wszystkie multimedia, które umieszczam na blogu, są moją własnością. Dlatego umieszczam pod nimi linki do stron, z których pochodzą